Дея спорт с бърза и чиста победа над Монтана в Efbet Супер Волей

Волейболният отбор на Дея спорт (Бургас) постигна втора поредна и общо 8-а победа в Efbet Супер Волей. Воденият от италианеца Франческо Кадеду тим победи бързо и чисто у дома Монтана с 3:0 (25:19, 25:21, 25:15) в среща от 13-ия кръг на първенството, играна тази вечер в зала "Младост".

Въпреки успеха, двата отбора запазват местата си във временното класиране. Бургазлии остават 6-и с 8 победи, 5 загуби и 26 точки, докато Монтана е на 5-о място с 9 победи, 4 загуби и 25 точки. В следващия 14-и кръг Дея спорт гостува на шампиона Хебър (Пазарджик), а монтанчани са домакини на другия бургаски тим - Нефтохимик 2010. Мачовете са съответно в неделя (12 февруари) и събота (11 февруари) от 18,00 часа.

Двата отбора тръгнаха равностойно в първия гейм до 3:3, след което сервисът на домакините от Дея спорт оказа своето влияние. Момчетата на Франческо Кадеду доминираха през повечето време, като не допуснаха разликата да падне под 3 точки. Така бургазлии затвориха гейма със стабилна преднина и поведоха след 25:19.

Във втория гейм Дея спор взе аванс от 5:3, но след това Монтана веднага изравни. В следващите минути играта продължи равностойно, но постепенно бургазлии успяха да се откъснат с 12:9. Монтанчани набраха инерция и стопиха дистанцията, но не успяха да направят нещо повече. След 15-а точка домакините от Бургас отново поеха инициативата и дръпнаха с добра преднина. Постепенно играчите на Даниел Пеев се доближиха само на точка до бургазлии при 21:20 и 22:21, но не можаха да изравнят. Дея спорт излязоха от ситуацията и спечелиха гейма след 25:21.

Третата част тръгна ударно за домакините от Дея спорт - 3:0, които поддържаха темпото стабилно и не допуснаха особена съпротива. Разликата набъбна до 20:10, след което бургазлии спокойно спечелиха гейма с убедителното 25:15, а с това и мача с 3:0.

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - МОНТАНА 3:0 (25:19, 25:21, 25:15)

ДЕЯ СПОРТ: Георги Братоев, Тодор Вълчев, Стефано Патриарка, Николай Учиков, Валентин Братоев, Стефан Чавдаров - Мартин Иванов-либеро (Димитър Василев, Самуил Вълчинов)

Старши треньор: ФРАНЧЕСКО КАДЕДУ

МОНТАНА: Радослав Попов, Димитър Калчев, Теодор Тодоров, Филип Палгут, Илиян Преспов, Мартин Кръстев - Мартин Божилов-либеро (Георги Елчинов, Стефан Узунов, Божидар Арсенов)

Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.

Снимки: NVL/Startphoto.bg

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: Startphoto