Неочакван герой прати Юве на 1/2-финал срещу Интер

Ювентус постигна трудна, но сладка победа с 1:0 над Лацио на 1/4-финала за Купата на Италия. "Старата госпожа" надхитри "орлите" с гол на неочакван герой. Защитникът Бремер се разписа в 44-тата минута на срещата и върна торинци на победния път след серията от три поредни мача без успех, в която се намираше тима преди този двубой. Тази победа пък прати Юве на 1/2-финал в турнира, където ще видим страхотен сблъсък с Интер.

Масимилиано Алегри залага на Душан Влахович на върха на атаката, а Федерико Киеза подкрепяше от по-задни позиции.  Хуан Куадрадо и Филип Костич бяха на двете крила, а Николо Фаджоли, Адриен Рабио и Мануел Локатели действаха в средата на терена.

Маурицио Сари пък бе избрал да започне с Фелипе Андерсон, Чиро Имобиле и Матия Дзакани в предни позиции, а в халфовата линия си партнираха Матия Весино, Луис Алберто и Данило Каталди.

В началните минути двата тима "опипваха почвата" и никой не успяваше да стигне до някаква по-сериозна опасност пред една от двете врати.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Гостите първи стигнаха до по-интересно положение. В 14-ата минута те организираха контраатака, завършила с диагонален изстрел на Дзакани, преминал близо до гредата.

Само минута по-късно Ювентус отправи първия си точен удар. Филип Костич реши да тества вратаря Луис Максимиано от малък ъгъл и той трябваше да прави първа решителна намеса в мача.

В 27-ата минута Федерико Киеза бе съборен в наказателното поле на съперника и поиска дузпа, но съдията бе категоричен, че няма да посочи бялата точка.

Минута по-късно се стигна до нова голова възможност за домакините. Адриен Рабио стреля с глава отблизо, но Максимиано внимаваше и уверено улови.

В 33-тата минута и Лацио стигна до добър шанс. Фелипе Андерсон шутира от далечна дистанция и кълбото профуча до гредата.

В 40-ата минута Душан Влахович стреля от далечна дистанция, но не достатъчно точно и топката премина встрани от вратата.

В 44-тата минута натискът на Юве все пак се увенча с гол.  След продължително разиграване около наказателното поле на гостите Филип Костич центрира и Бремер с глава насочи топката във вратата.

Лацио започна по-настъпателно втората част и в 50-ата минута стигна и до първия си точен удар, който бе отправен от Данило Каталди от фаул, но Матия Перин спаси без затруднения.

След това и Луис Алберто пробва точността си с далечен изстрел в 54-тата минута, който премина над напречната греда.

В 67-ата минута след продължително разиграване топката стигна до Мануел Локатели пред наказателното поле, който шутира, но право в ръцете на вратаря.

Три миунти по-късно Мойс Кийн получи топка зад защитата, преодоля съпротивата на Патрик и стреля силно в близкия ъгъл на вратата, но Максимиано бе позициониран добре и улови.

В 77-ата минута Марушич стреля доста опасно по диагонала, но топката тупна на сантиметри от дясната греда.

В 87-ата минута Фелипе Андерсон опита доста оптимистичен изстрел от около 30 метра, който обаче не застраши вратата на Матия Перин.

В добавеното време Мойс Кийн можеше да реши всичко, след като получи чудесен пас от Мирети, но сантиметри не му стигнаха да засече топката във вратата, а бе и в засада.

Все пак Ювентус си свърши работата и спечели мача. Така торинци направиха още една крачка към трофея, но в следващия етап им предстои още по-сериозно препятствие в лицето на Интер.

Снимки: Gettyimages