Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

И Волфсбург не успя да спре набралия скорост Унион

Унион (Берлин) е вторият четвъртфиналист за Купата на Германия, след като по-рано днес Щутгарт елиминира Падерборн. "Железните" надвиха с 2:1 Волфсбург и продължават блестящото си представяне през сезона. Отборът на Урс Фишер вече е в серия от 4 поредни победи във всички турнири.

Унион направи обрат срещу "вълците" благодарение на головете на Робин Кнохе в 12-ата минута и Кевин Беренс в 80-ата. Гостите поведоха още в началото с попадение на Джан-Лука Валдшмит, но много бързо допуснаха изравняване. В 87-ата минута Нико Гиселман от Унион получи червен картон, но съотборниците му удържаха победата.

По-рано през сезона берличани спечелиха домакинството си срещу Волфсбург в Бундеслигата, но днешната среща тръгна зле за тях. След лошо избита топка от защитата Валдшмит се оказа непокрит в наказателното поле и още в 5-ата минута даде преднина на "вълците". Отговорът на Унион дойде с изравнителното попадение на Кнохе след центриране на новото попълнение Йосип Юранович.

През второто полувреме домакините имаха надмощие и заслужено поведоха с гола на Беренс в 79-ата минута. Той се оказа на точното място след добра игра с глава на Шералдо Бекер и от около метър прати топката в мрежата. Малко преди края левият бек Гиселман остави домакините в намален състав, но до промяна в резултата не се стигна.

Снимки: Gettyimages