Вердер спря серията на Волфсбург с два гола на немски национал, Илия Груев с половин час игра

Вердер победи Волфсбург с 2:1 в мач от 18-тия кръг на Бундеслигата. И двете попадения за “Бременските музиканти” отбеляза немският национал Никлас Фюлкруг, който първо се разписа от дузпа в 24-та минута, а в 77-ата минута вкара втория си гол в мача, докато Кевин Паредес отбеляза за Волфсбург в последната минута на редовното време. Българският национал Илия Груев влезе като резерва за Вердер и записа около половин час игра.

Вердер поведе след като в 21-вата минута Яник Герхарт от Волфсбург игра с ръка в наказателното си поле и след консултация с ВАР, съдията Даниел Зийберт показа бялата точка. Така в 24-та минута Никлас Фюлкруг откри от дузпа за 1:0.

Гостите опитаха да отговорят веднага и седем минути след попадението за Вердер отбелязаха гол, който обаче бе отменен заради засада. “Бременските музиканти” пък пропуснаха да удвоят в 34-ата минута, когато Митчел Вайзер стреля неточно. Само минута по-късно Матиас Сванберг от Вердер нацели горната греда на Иржи Павленка след хубав прехвърлящ удар.

В 38-ата минута отново Фюлкруг отправи опасен удар, но стражът на Волфсбург Коен Кастеелс спаси. Три минути след това Марко Фридъл също тества вратаря на “вълците” с удар, но той отново бе на висота.

През втората част Макс Арнолд от Волфсбург пробва шут от пряк свободен удар, но Иржи Павленка се намеси.  В 77-ата минута дойде и вторият гол на Фюлкруг. Центриране отляво намери в наказателното поле централния нападател на Вердер, той свали с глава на Митчел Вайзер, който му върна топката и германският национал бе безпощаден с удар с левия крак за 2:0. Волфсбург опита да реагира, но опасен удар на Мики ван де Вен бе блокиран.

В последната минута на редовното време влезлият като резерва Кевин Паредес върна едно попадение. След изпълнение на корнер американецът намери добре топката и не остави шансове на Павленка. До края на мача Волфсбург опита хаотичен натиск, но не съумя да спаси точката.

Така Вердер прекъсна неприятната си серия от четири поредни загуби в Бундеслигата и с победата се изкачи на 10-о място във временното класиране. Загубата пък спря страхотната поредица на Волфсбург от шест поредни победи преди този мач, като тимът остава на седма позиция в таблицата.