Унион взе дербито на Берлин и си върна второто място

Унион победи като гост Херта с 2:0 в дербито на Берлин от 18-тия кръг в Бундеслигата. Головете за тима от “Старото лесничейство” отбелязаха Данильо Дуки (44’) и Пол Сегин (67’)

Първото полувреме на мача не предложи кой знае колко опасни положения. Минута преди края на редовното време на първата част обаче Унион поведе. Кристофер Тримел центрира от пряк свободен удар и намери централния защитник Данильо Дуки, който се извиси мощно и отбеляза с глава за 0:1.

Десетина минути след почивката Марко Рихтер от Херта отправи далечен шут и не бе далеч от истината, но все пак бе неточен. В 67-ата минута след добра контраатака Шералдо Бекер напредна и подаде добре на Пол Сегин, който без проблеми отбеляза втория гол за Унион. При този резултат и завърши срещата.

С победата си Унион (Берлин) вече има три поредни победи след подновяването на първенството и продължава феноменалното си представяне в Бундеслигата. Тимът си върна втората позиция в класирането и поне временно е с равни точки с хегемона Байерн (Мюнхен), преди мача на баварците с Айнтрахт. Херта пък вече има шест поражения в последните си 7 двубоя и остава на предпоследното място в таблицата.

Снимки: Gettyimages