Дея спорт би Берое и в Efbet Супер Волей

Волейболният отбор на Дея спорт (Бургас) стартира с победа втория полусезон в Efbet Супер Волей. Воденият от италианеца Франческо Кадеду тим обърна и надигра като гост Берое 2016 (Стара Загора) с 3:1 (17:25, 17:25, 22:25, 17:25) в последен мач от 12-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Иван Вазов". Това бе втора победа на Дея над старозагорци в рамките на 10 дни, след като двата тима се срещнаха и на полуфинала за Money+ Купа България 2023, спечелен отново от бургазлии с 3:1.

Финал като за световно! Хебър обърна Дея спорт от 0:2 и грабна Купата на България

Така двата тима си размениха местата във временното класиране като имат по 7 победи и 5 загуби. Бургазлии са 6-и с 23 точки, докато Берое е на 7-о място с 22 точки. В следващия кръг Дея спорт приемат коравия тим на Монтана, докато играчите на Мирослав Живков са гости на другия бургаски тим Нефтохимик 2010.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Гостите от Дея спорт тръгнаха силно и поведоха с 3:1 и 5:3, но допуснаха Берое да изравни и да обърне. В следващите минути домакините бяха доминиращи и спечелиха частта лесно след 25:17. Втората част показа съвсем различно лице на Дея. Амбициозният бургаски тим поведе ударно с 4:1 и запази контрола до самия край. Така резултатът бе изравнен отново след 25:17.

Третия гейм стартира с няколко грешки на домакините от Берое от атака и начален удар, което позволи на бургазлии да дръпнат с 4:1. Те продължиха да владеят положението и след това, като поддържаха темпото стабилно и не допуснаха равенство, въпреки опитите на Берое да стопи преднината. Така момчетата на Франческо Кадеду поведоха в мача с 2:1 гейма след 25:22. Четвъртата част тръгна равностойно до 3:3, след което Дея спорт дръпна в резултата. При 10:5 капитанът на бургазлии Георги Братоев получи червен картон за бурна реакция след съдийско отсъждане. Постепенно нивото на играта спадна, дистанцията се скъси. Гостите от Бургас обаче набраха инерция и отново увеличиха преднината. До края Дея спорт дирижираше играта. Два аса на Тодор Вълчев пречупиха напълно Берое, а грешките на старозагорци сложиха край на мача след 25:17 и 3:1 за бургазлии.

Най-полезен за Дея спорт стана Николай Учиков с 14 точки (1 блок и 46% успеваемост в атака - +10) за победата и заслужено беше обявен за MVP на мача. Тодор Вълчев и Валентин Братоев добавиха още 11 и 10 точки за успеха.

За домакините от Берое над всички и единствен с двуцифров актив беше Стефан Иванов с 16 точки (1 блок, 1 ас, 50% успеваемост в атака и 29% позитивно посрещане - +7).

БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) - ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) 1:3 (25:17, 17:25, 22:25, 17:25)

БЕРОЕ 2016: Константин Нечев 5, Стоян Димитров 12, Стефан Иванов 16, Руси Желев 8, Алексей Землянко 5, Венцислав Рагин 9 - Кристиян Петров-либеро (Милослав Димов 2, Денимир Димитров, Иван Дамянов 4, Кирил Красневски 2)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ

ДЕЯ СПОРТ: Георги Братоев 3, Николай Учиков 14, Тодор Вълчев 11, Валентин Братоев 10, Стефано Патриарка 7, Стефан Чавдаров 2 - Мартин Иванов-либеро (Денис Чавдаров 5, Самуил Вълчинов 1, Димитър Василев)

Старши треньор: ФРАНЧЕСКО КАДЕДУ.

Снимки: Startphoto