Късни голове донесоха точката на Торино

Торино стигна до точка при гостуването си на Емполи след силен край на двубоя. Срещата завърши 2:2, въпреки че домакините водеха в голяма част от мача. Себастиано Луперто откри резултата в 37-ата минута, а Разван Марин удвои преднината на Емполи в 69-ата минута.

Тимът на Паоло Дзанети очакваше трите точки, но в края се стигна до драма. Торино върна два гола в рамките на три минути чрез Самуеле Ричи и Антонио Санабрия (82, 85) и удари греда, която бе втора за гостите в мача.

Емполи победи Интер миналия кръг и бе тръгнал към нов успех. Домакините поведоха в 37-ата минута, когато Лупетро засече топката след ъглов удар. За него това бе първи гол в Серия А в 87-ия му мач. След час игра Ричи бе близо до изравняване. Той великолепно отклони топката с пета от въздуха, но кълбото се удари в гредата.

След почивката “биковете” имаха предимство. Викарио направи фантастично спасяване след удар на резервата Миранчук, а Ричи стреля покрай вратата от добра позиция. В 69-ата минута Емполи стигна до втори гол след страхотен удар на Марин от дистанция.

Домакините сигурно си мислеха, че са спечелили трите точки, но осем минути преди края Ричи върна Торино в мача, но отказа да отпразнува гола срещу бившия си клуб. Малко по-късно гостите стигнаха до изравняване. Санабрия получи топката на дъгата пред наказателното поле и красиво я завъртя към долния десен ъгъл на вратаря. До края Торо натисна и създаде няколко положения, а удар на Миранчук завърши в гредата.

Снимки: Imago