Реал пречупи Атлетико след обрат, червен картон и продължения, за да намери място на 1/2-финала

Реал Мадрид спечели по драматичен начин дербито с Атлетико Мадрид от 1/4-финала за Купата на Краля. "Белият балет" се наложи с 3:1 след обрат и продължения и така зае последното свободно място в следващата фаза на турнира. "Дюшекчиите" поведоха с попадение на Алваро Мората в 19-ата минута, но Родриго в 79-ата изравни, като така прати мача в продължения. Там Карим Бензема изведе домакините напред в 104-ата минута, а в 120-ата Винисиус реши всичко, вкарвайки трети гол за своя тим. За успеха на "кралския клуб" помогна и фактът, че съперникът им остана с човек по-малко в 99-ата минута, когато Стефан Савич получи червен картон.

Карло Анчелоти бе избрал да стартира двубоя с Карим Бензема на върха на атаката и Винисиус Жуниор и Феде Валверде по крилата. В средата на терена действаха Едуардо Камавинга, Лука Модрич и Тони Кроос.

Диего Симеоне пък заложи на Анхел Кореа и Алваро Мората в предни позици, като теимаха подкрепата на Антоан Гризман и Коке по двете крила, а в центъра на терена си партнираха Тома Льомар и Родриго де Пол.

В първия четвърт час Реал бе по-настъпателен. Домакините организираха няколко опасни атаки, но Атлетико се бранеше самоотвержено и успя да удържи натиска.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

"Дюшекчиите" откриха резултата с първата си по-опасна атака. В 19-ата минута Нахуел Молина получи отляво и веднага продължи топката към Алваро Мората, който отблизо засече във вратата за 0:1.

Домакините отправиха първия си точен удар в 25-ата минута. Валверде се освободи пред наказателното поле и стреля по земя, но Ян Облак внимаваше и улови.

В 31-вата минута Реал пропусна страхотен шанс. Кроос центрира остро от фаул, Облак се размина с топката и тя стигна до Едер Милитао, който отблизо не успя да отбележи в опразнената врата.

И второто полувреме започна с натиск на "белия балет". В 52-рата минута Начо шутира по диагонал, Валверде опита да отклони топката с пета, но малко не му достигна да намери очертанията на вратата.

В 57-ата минута Бензема отправи отличен удар, Облак със сетни сили спаси, топката попадна във Винисиус на метри от вратата, но той се засуети и защитник успя да избие кълбото от краката му точно преди да стреля.

Атлетико пък продължаваше да разчита на редки контраатаки. При една от тях в 61-вата минута Анхел Кореа отправи точен, но слаб изстрел, който не затрудни особено Куртоа.

Реал обаче продължаваше да натиска и в 68-та минута Бензема се вклини в наказателното поле и отправи мощен диагонален шут, но защитник бе заел добра позиция и изби пред голлиинята.

В 71-вата минута "дюшекчиите" организираха поредна опасна контраатака, Гризман изскочи зад защитата, но не успя да отиграе положението по най-добрия начин, като атаката завърши с нарушение  на границата на пеналта. Гризман изпълни по прекрасен начин наказателния удар, но и Куртоа направи невероятно спасяване под гредата.

Две минути по-късно и Аксел Витсел се озова на стрелкова позиция, като реши да стреля атрактивно със задна ножица, но по чудо отблизо не уцели очертанията на вратата.

В 79-ата минута обаче резултатът бе изравнен. Родриго пое топката пред наказателното поле, премина като на парад през няколко защитници на съперника и елегантно прати кълбото в близкия ъгъл на вратата за 1:1.

В 82-рата минута отново Родриго опита късмета си от далечна дистанция, но този път ударът му не се получи и топката мина високо над вратата.

В 84-тата минута обаче и  Атлетико пропусна невероятно положение. Гризман бе изведен сам срещу вратаря, но стреля над вратата. Оказа се обаче, че е бил и в засада.

В 90-ата минута Мемфис Депай можеше да реши всичко за гостите. Той се измъкна в пеналта и стреля, но Куртоа отново бе на мястото си и спаси.

В крайна сметка обаче в редовното време не бе излъчен победител и се наложи да се играят продължения.

И в тях домакините започнаха енергично, като заредиха атака след атака към Ян Облак, но поне в началните минути Атлетико успя да спре натиска на съперника.

В 99-ата минута гостите останаха в намален състав. Стефан Савич закъсня с шпагата си срещу Камавинга и извърши нарушение, за което получи втори жълт и червен картон.

Само минута по-късно Реал създаде първата си по-сериозна опасност в продълженията, но удар на Антонио Рюдигер мина встрани от вратата.

Веднага след това и "дюшекчиите" имаха своя шанс на контраатака, но Нахуел Молина реши да стреля от трудна позиция, вместо са потърси пас към свой съотборник, и Куртоа уверено улови.

В 104-тата минута обаче Реал направи пълен обрат. Марко Асенсио подаде успоредно на голлинията, няколко играчи се разминаха с топката, но тя стигна до Бензема, който без забавяне реализира за 2:1.

В 110-ата минута при едно центриране от корнер пред Куртоа се стигна до сериозно разбъркване, завършило с удар към вратата, но стражът отново спаси. Гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на съперник, но такава не бе отсъдена.

В 116-ата минута Мемфис Депай шутира от движение, но топката мина встрани от вратата.

В 120-ата минута Винисиус Жуниор подпечата успеха на "кралския клуб", реализирайки за 3:1 след страхотен самостоятелен рейд.

Така Реал Мадрид се присъедини към Барселона, Осасуна и Атлетик Билбао на 1/2-финалите на турнира и чака да научи името на следващия си съперник.