Крамарич лиши Щутгарт от първа победа като гост

Щутгарт беше много близо до първия си успех на чужд терен от началото на сезона в Бундеслигата, но попадение на Андрей Крамарич в 4-ата минута на добавеното време донесе точката на Хофенхайм в домакинството на "швабите" - 2:2. Хърватинът вкара и другия гол за Хофе, а за гостите се разписаха Сехру Гираси и Ватару Ендо

Домакините бяха по-активни в началото и можеха да поведат още в 3-ата минута, но Роберт Сков стреля в аут. Малко по-късно Хофе все пак излезе напред в резултата. Анхелиньо центрира към Андрей Крамарич и хърватският национал се разписа за 1:0. В средата на полувремето Сков получи контузия и вместо него в игра се появи Кевин Акпогума.

До края на първата част играта беше доста накъсна. Щутгарт обаче се възползва от една от малкото си възможности пред вратата на Оливер Бауман и стигна до гол. Негов автор стана Сехру Гираси в добавеното от рефера време на първата част.

След почивката "швабите" се отбраняваха добре и разчитаха на редки, но опасни контраатаки. В 77-ата минута Науиру Амада намери Ватару Ендо и японецът прати топката в мрежата. Секунди след гола авторът и на двете асистенции за Щутгарт Амада получи червен картон, след като вече имаше жълт, но си позволи да репликира съдията.

Мунас Дабур пропусна чисто положение в 84-ата минута, но в последните секунди на срещата Крамарич вкара красиво попадение и спаси Хофенхайм от загуба. Отборът на Андре Брайтнер заема 13-о място в класирането с 19 точки, а Щутгарт има 16 и е непосредствено над зоната на застрашените от изпадане.

Снимки: Gettyimages