Майнц отново не успя да надвие Щутгарт

Отборите на Щутгарт и Майнц 05 завършиха наравно 1:1 на "Мерцедес-Бенц Арена" в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Така гостите останаха без успех в последните си пет шампионатни срещи, като в пети пореден двубой не успяха да победят този съперник.

Швабите взеха аванс в 36-ата минута, когато се разписа Сехру Гираси. Преднината им обаче не се задържа дълго, тъй като Маркус Ингвартсен възстанови равенството в 40-ата минута с точно изпълнена дузпа, свирена за фал на Науиру Амада срещу Леандро Барейро. След почивката нито един от двата отбора не стигна до победен гол, като Гираси и Аймен Баркок нацелиха по една греда.

Така Майнц запази 10-ото си място в класирането с актив от 20 точки, докато Щутгарт заема плейофната 16-а позиция с 15 пункта, отстъпвайки на Аугсбург само по голова разлика.

Снимки: Gettyimages