Унион се върна към победите с обрат срещу Хофенхайм

Отборът на Унион (Берлин) осъществи обрат за домакински успех с 3:1 над Хофенхайм в двубой от 17-ия кръг на Бундеслигата. По този начин столичани прекратиха серията си от три шампионатни мача без победа, а за техния опонент това беше четвърта поредна загуба.

Домакините получиха правото да изпълнят дузпа в 24-тата минута след игра с ръка на Иляс Бебу, но ударът на Жордан Сибачю от бялата точка срещна гредата. В 43-тата минута Бебу се реваншира за предизвиканата дузпа, след като откри резултата в полза на гостите със силен шут. Берлинчани обаче направиха много силна втора част и стигнаха до пълен обрат. Всичко започна в 73-тата минута, когато Данильо Дуки изравни с глава при центриране от корнер. В 89-ата минута именно защитникът се разписа за втори път в двубоя отново с глава след изпълнение на ъглов удар. В последните секунди на срещата Джейми Левелинг оформи крайния резултат с изстрел по земя.

С този успех Унион (Берлин) се изкачи на третото място в класирането, събирайки 30 точки, колкото имат вторият Айнтрахт (Франкфурт) и четвъртият Фрайбург. Хофенхайм е на 12-ата позиция с 18 пункта, отстъпвайки на Байер (Леверкузен) по голова разлика.

Снимки: Gettyimages