Наполи се справи със Салернитана

Отборът на Наполи записа безпроблемен успех с 2:0 при гостуването си на Салернитана в местното дерби от 19-ия кръг на Серия "А". Това е трета поредна шампионатна победа за “партенопеите”, а за домакините поражението е пето в последните им шест срещи.

В 34-тата минута Виктор Осимен се разписа от малък ъгъл, но попадението не беше признато поради засада. Все пак точно преди почивката неаполитанците излязоха напред в резултата. Тогава Андре-Франк Замбо Ангиса комбинира с Марио Руи и след това пусна пас към капитана Джовани Ди Лоренцо, който прати топката в мрежата с мощен шут. Другият гол дойде още в 48-ата минута, когато далечен удар на Елиф Елмас срещна гредата, но Осимен беше на точното място, за да направи успешна добавка. Кшищоф Пьонтек можеше да отбележи почетен гол за “морските кончета” в 83-тата минута, но в Алекс Мерет изби неговия изстрел, като му помогна и близката греда.

Така Наполи събра 50 точки през първия полусезон и е убедителен “зимен шампион” в Серия "А". Салернитана остана на 16-ото място в класирането с 18 пункта.

Снимки: Gettyimages