“Италиански” финал Хебър - Дея на Купа България 2023

Шампионът и носител на Купата на България за 2022 година Хебър (Пазарджик) се класира по безапелационен начин на на финала на турнира Money+ Купа България 2023.

Волейболистите на Камило Плачи победиха категорично вицешампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:21, 25:14, 25:21) във втория полуфинал, който се игра в зала „Васил Левски“ в Пазарджик пред 1800 зрители.

Дея на исторически финал на Купа България 2023 след успех над Берое

Съперник на Хебър на финала ще бъде Дея Спорт (Бургас), който ще опита да спечели за първи път Купата на България.

Бургазлиите надиграха Берое (Стара Загора) с 3:1 (25:21, 23:25, 25:16, 25:17) в първата полуфинална среща.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Така утре финалът на на Money+ Купа България 2023 ще бъде "италиански".

Наставник на Хебър е Камило Плачи, а в тима от Пазарджик играят Якопо Масари и Джулио Саби.

Старши треньор на Дея спорт е Франческо Кадеду, а Стефано Патриарка е волейболист на бургаския тим.

Големият финал на Money+ Купа България 2023 ще се играе утре, 22 януари, от 19:00 часа в Пазарджик.

Полуфинал №2 започна равностойно до 5:5. Две поредни атаки на Джулио Саби и Тодор Алексиев дадоха преднина на Хебър от 7:5. Георги Петров пусна технично над тройната блокада за 8:9. Страхотна атака на Джулио Саби направи резултата 12:9. Якопо Масари атакува в аут и 12:11. Джулио Саби атакува по блокадата за 16:12. Ас на Якопо Масари - 17:12. Пайп на Аксел Трухчев намали разликата до 14:18. Блокада на Калоян Балабанов спря атака на Джулио Саби - 15:19. Нова блокада на Калоян Балабанов и 16:19. Иван Станев с една ръка подаде към Душан Лопар за 18:22. Якопо Масари отигра в атака безкомпромисно по диагонала от зона 4 за 23:18. Атака в центъра на Красимир Георгиев намали до 19:23. Джулио Саби атакува перфектно от зона 4 и шампионите стигнаха до геймбол при 24:19. Аксел Трухчев атакува точно по острия диагонал от зона 4 за 20:24. Блокада на Красимир Георгиев спря атака на Джулио Саби - 21:24. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Тодор Алексиев атакува по блокадата за 25:21 в първата част за Хебър.

Шампионите дръпнаха с 4:0 след отлична серия на начален удар на Якопо Масари. Матей Михайлович атакува в аут и 5:0. Нов ас на Якопо Масари и 6:0. Грешка на Аксел Трухчев в атака и 7:0 за Хебър. Атанас Петров му се наложи да вземе второто си прекъсване за Нефтохимик във втората част. Бургазлии записаха първа точка в гейма след сервис в аут на Якопо Масари 1:7. Добра реакция на Тодор Алексиев и 10:5. Шампионите дръпнаха с 16:9. Джулио Саби атакува от зона 2 и 17:10. Единична блокада на Джулио Саби - 18:10. Нова мощна атака на Джулио Саби и 19:10 за Хебър. Виктор Йосифов изведе Хебър до геймбол във втората част при 24:12. Мощна атака на Джулио Саби донесе успеха на шампионите във втората част с 25:14.

Ас на Джулио Саби даде преднина на Хебър от 3:2 в началото на третата част. Иван Станев пусна успешно топката в полето на противника за 4:5. Калоян Балабанов отигра в атака за 5:6. Якопо Масари спря с блокада атака на Калоян Балабанов - 7:5. Възпитаниците на Атанас Петров изравниха при 7:7. Двоен блок спря атака на Тодор Алексиев и Нефтохимик поведе с 8:7. Блокаут на Якопо Масари направи 12:10. При 10:13 Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Ас на Виктор Йосифов и преднина от 4 точки за шампионите при 15:11. Атанас Петров взе прекъсване за бургазлии. Джулио Саби атакува в аут за 15:13. Троен блок спря атака на Якопо Масари - 14:17. Капитанът на Нефтохимик Георги Петров се завърна в игра. Джулио саби атакува успешно за 20:16. Виктор Йосифов атакува в центъра за 22:17. Нова мощна атака на Джулио Саби приближи Хебър на 2 точки от финала при 23:18. Якопо Масари атакува в аут - 23:20. Шампионите стигнаха до мачбол при 24:20. Калоян Балабанов отигра в атака за 21:24. Камило Плачи взе прекъсване за тима от Пазарджик. Единична блокада на Николай Николов донесе успеха на Хебър в третата част с 25:21 и в мача с 3:0 гейма.

Джулио Саби заби 20 точки (1 ас, 2 блока, 57% ефективност в атака - +11) за успеха на Хебър.

Якопо Масари добави още 11 точки (4 аса, 39% ефективност в атака, 33% перфектно и 44% позитивно посрещане - +5).

Аксел Трухчев бе най-резултатен за Нефтохимик с 9 точки (2 аса, 47% ефективност в атака, 17% перфектно и 67% позитивно посрещане - +1). Калоян Балабанов добави още 8 точки (4 блока, 33% ефективност в атака, 33% перфектно и 58% позитивно посрещане - -1).

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:0 (25:21, 25:14, 25:21)
ХЕБЪР: Александер Туш, Джулио Саби 20, Тодор Алексиев 5, Якопо Масари 11, Николай Николов 5, Виктор Йосифов 6 - Теодор Салпаров-либеро (Иван Латунов, Петър Каракашев-либеро, Мартин Симеонов)
Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ
НЕФТОХИМИК: Иван Станев 2, Матей Михайлович 4, Георги Петров 4, Аксел Трухчев 9, Красимир Георгиев 7, Душан Лопар 2 - Ивайло Лалов-либеро (Любослав Телкийски, Симеон Добрев-либеро, Тодор Димитров, Мариян Наков, Калоян Балабанов 8)

СЪДИИ: Атанас Върбанов, Любомир Сираков.

Снимки: NVL/Startphoto.bg

Снимки: Startphoto