Петко Христов: Доволен съм, че играх, защото два месеца бях извън терените

Българският национален защитник Петко Христов бе титуляр при загубата на Специя от Аталанта с 2:5 в турнира за Купата на Италия.

Аталанта този път вкара пет гола и преодоля Петко Христов и Специя

"Започнахме мача с идеята да спечелим, но те вкараха два гола, а ние все пак успяхме да върнем един. Те отбелязаха и трети, но ние отново вкарахме и повярвахме, че можем и да спечелим. Беше важен двубой, но през второто полувреме направихме много грешки. Беше мач, в който играхме футболисти, които нямат толкова много минути през сезона. Доволен съм, че играх, защото последните два месеца съм извън терените. Чувствах се добре, разбирах се добре със съотборниците ми, а сега трябва да се концентрираме върху Рома. Тежък мач, но имаме време да се подготвим. Не влизаме в двубоите спокойни. Трябва винаги да бъдем на най-високо ниво, защото в Серия "А" няма лесни срещи. Ако получиш пет гола, трябва да промениш нещо. Срещу Рома ще се опитаме да не правим същите грешки. Пред пълен стадион вкъщи имаме допълнителна мотивация", коментира Христов пред клубния сайт.

Снимки: Gettyimages