Специя надхитри Торино като гост, Христов отново остана на пейката

Отборът на Специя записа минимален успех с 1:0 при визитата си на Торино в двубоя помежду им от 18-ия кръг на Серия "А". Така “орлетата” постигнаха първата си победа като гост на този съперник в италианския елит.

Специя няма загуба в последните си пет шампионатни мача, докато серията на “биковете” от пет срещи във всички турнири без поражение приключи. Българският национал Петко Христов остана на пейката на гостите в пети пореден двубой от първенството. Единственото попадение в мача дойде в 28-ата минута, когато Мбала Нзола беше точен от дузпа, свирена за игра с ръка на Кофи Джиджи. В 45-ата минута гол на Антонио Санабрия не беше зачетен поради засада, а в 66-ата шут на Емануел Джеси срещна гредата.

С едва втория си успех като гост през сезона Специя събра 18 точки и се изкачи на 16-ата позиция в класирането, където Торино е 10-и с 23 пункта.

Снимки: Imago