Аталанта този път вкара пет гола и преодоля Петко Христов и Специя

Аталанта се класира за четвъртфиналите на Купата на Италия след победа с 5:2 срещу Специя. Българският национал Петко Христов бе титуляр за гостите и остана на терена до 73-ата минута. Той и защитата на Специя имаха сериозни проблеми срещу атаката на бергамаските, която отбеляза осем гола на Салернитана преди няколко дни. Тимът на Джан Пиеро Гасперини ще спори с Интер за място на полуфиналите.

Аталанта започна мача на много високо темпо и вкара два гола в рамките на две минути. Адемола Лукман откри резултата в десетата минута. След ъглов удар Скалвини надскочи защитниците на съперниците и отклони топката към нападателя, който прати топката в мрежата с удар отблизо. Секунди по-късно Лукман направи двойно със Сапата и удвои аванса на домакините. За нигериеца това бе 11-ти гол от началото на сезона.

Специя бързо се върна в мача, като в 14-ата минута намали. Прекрасна комбинация изведе Екдал, който напредна и с хубав удар преодоля Мусо. Бергамаските обаче продължиха да доминират и създадоха още положения. В 26-ата минута отбраната на гостите отново капитулира. Сапата и Меле комбинираха, а в крайна сметката топката се озова в Хотебор, който направи резултата 3:1.

След половин час игра Верде пропусна добра ситуация да намали преднината на Аталанта. Малко по-късно Сапата прати топката в мрежата след технично изпълнение, но голът не бе зачетен поради засада. В 38-ата минута капитанът на Специя Даниеле Верде се разписа и авансът на домакините отново се върна на един гол. Сапата получи нов шанс в самия край на първото полувреме, но изстрелът му завърши в гредата.

Аталанта продължи да има предимство и след почивката, когато положенията пред двете врати бяха по-малко. След инструкциите на почивката двата отбора действаха малко по-огранизирано в защита през второто полувреме, а домакините играеха по-търпеливо. Те до голяма степен решиха мача в 72-ата минута, когато влезлият като резерва Расмус Хойлунд се разписа след хубав удар, като топката се удари в горната греда и влезе в мрежата. 19-годишният датчанин отбеляза петия си гол през този сезон. В добавеното време Хойлунд се размина с ново попадение. Неговият техничен удар завърши в гредата, а след това Ампаду си отбеляза автогол.

Снимки: Imago