Енер Валенсия класира Фенербахче на 1/4-финалите за Купата на Турция

Голмайсторът на Фенербахче Енер Валенсия демонстрира все по-добра форма, след като не успя да се разпише в няколко поредни мача на тима си през последните седмици. През уикенда еквадорският национал заби две попадения за победата с 2:1 над Газиантеп в първенството, а снощи се превърна в герой за "фенерите" срещу Ризеспор за Купата на Турция. С негов гол в 89-ата минута грандът от Истанбул се наложи с 2:1 и продължава напред в турнира.

Фенербахче поведе в 12-ата минута с гол на Миха Зайц. Словенският халф получи пас от 17-годишния талант Арда Гюлер и прати топката в мрежата. В средата на първата част гостите изненадващо изравниха чрез Синан Османоглу. До края "фенерите" направиха много пропуски, за да се стигне до 89-ата минута и центрирането на Емре Мор, засечено от Валенсия на далечната греда.

След този мач вече са ясни всички четвъртфиналисти за Купата на Турция. В битката за отличето освен Фенербахче са още Галатасарай, Газиантеп, Сивасспор, Трабзонспор, Истанбул Башакшехир, Кайзериспор и Анкарагюджю, който елиминира Бешикташ