Фенербахче се върна на върха, равенство за тима на Страхил Попов

Фенербахче се върна на първото място в турското първенство след обрат с 2:1 при гостуването на Анталияспор. И двата гола за гранда от Истанбул отбеляза Миши Батшуай, който вече има 8 попадения от началото на сезона.

Американецът Хаджи Райт даде преднина на Анталияспор в 14-ата минута и този резултат се запази до почивката. Батшуай изравни в началото на втората част, а в в 62-ата минута реализира и дузпа, с която осигури трите точки на тима си.

По-рано вчера Юмраниеспор и Хатайспор завършиха 2:2, а Страхил Попов игра цял мач срещу един от бившите си клубове. Домакините на два пъти бяха в ролята на догонващи, но стигнаха до ценна точка и изплуваха от дъното на таблицата за сметка на Истанбулспор. Аюб Ел Кааби и Саба Лобжанидзе се разписаха за Хатайспор, а Бен Дурел Авуну и Умут Найир от дузпа вкараха за Юмраниеспор. В последния четвърт час тимът на Попов беше с човек по-малко след червен картон на Алисон Айреш.

Начело в турската Суперлига е Фенербахче с 35 точки, пред Галатасарай с 33 и Истанбул Башакшехир с 30. Следват Адана Демирспор (27), Бешикташ (26) и Трабзонспор (26). В зоната на изпадащите освен Юмраниеспор и Истанбулспор са още Касъмпаша и Сивасспор