Очоа спаси Салернитана от четвърта поредна загуба, Торо с ново равенство

Торино пропусна да победи Салернитана като гост и взе само точка от двубоя на „Ареки“, който завърши 1:1. „Биковете“ поведоха с 1:0 след гол на Антонио Санабрия (36') и създадоха още куп положения, но добрите изяви на Гийермо Очоа оставаха домакините в мача. Тони Вилена (49') изравни в началото на втората част. На два пъти гредите също помогнаха на отбора на Салернитана, който прекъсна серията си от три поредни загуби. За Торино пък това бе трето последователно реми.

Очоа направи общо 16 спасявания в двата си мача за Салернитана до момента.

Торо имаше огромно предимство през първата част и само благодарение на Очоа домакините не губеха с разгромен резултат още до почивката. Стражът на Салернитана във втори пореден мач игра блестящо. След като в срещата с Милан направи цели девет спасявания, днес мексиканецът добави още пет само през първото полувреме, спасявайки удари на Зима, Радонич, Влашич, Войвода и Лукич. В края на полувремето пък изстрел с глава на Шуурс срещна гредата. Единственият, който успя да преодолее Очоа, бе Антонио Санабрия, който в 36-ата минута откри резултата, след като се хвърли на плонж и засече неспасяемо с глава центриране на Лазаро отдясно.

След това полувреме феновете на Салернитана изпратиха любимците си с мощни освирквания.

За началото на втората част, която се забави с повече от десет минути заради проблеми с ВАР, в игра за домакините се появи Пьонтек. Само три минути след подновяването на играта Салернитана изненадващо изравни резултата. Тони Вилена овладя около централната зона, напредна сам и стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в близкия ъгъл на Ваня Миленкович-Савич.

„Биковете“ започнаха доста пасивно второто полувреме. Чак в 72-рата минута гостите стигнаха до възможност да поведат отново, но за шести път Очоа спаси отбора си, след като изби много опасен удар на Миранчук към далечния ъгъл. Гостите засилиха натиска в края. В 85-ата минута за втори път гредата спаси Салертнитана. Този път това стана след удар на Рикардо Родригес, който отново бе избит от Очоа, след което топката срещна и близкия страничен стълб.

Снимки: Imago