Специя попречи на Лече да удължи победната си серия

Отборите на Специя и Лече завършиха наравно 0:0 под силния дъжд на “Алберто Пико” в двубоя помежду си от 17-ия кръг на Серия "А". Това нулево реми прекъсна победната серия на “джалоросите” от три мача, но те остават с утехата, че в пети пореден двубой не допуснаха загуба. “Орлетата” пък нямат поражение в последните си четири срещи. Българският национал Петко Христов остана на пейката за тях през целия мач.

Гостите започнаха мача по-силно и в 12-ата минута нацелиха не една, а две греди. При центриране от корнер Алексис Блин нацели напречната греда след удар с глава, а при добавката на Жоан Гонсалес от воле топката срещна сглобката на вратата. Постепенно домакините поеха инициативата до почивката, но и те не успяха да вкарат гол. Втората част беше равностойна и с по-спокойно темпо, като двата тима отново не съумяха да променят резултата.

Така Лече е на 11-ото място с 19 точки, изпреварвайки Болоня и Емполи само по голова разлика, а Специя е на 17-ата позиция точно над зоната на изпадащите с 15 пункта.

Снимки: Gettyimages