Дибала зарадва Рома

Рома се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия, след като победи с минималното 1:0 втородивизионния Дженоа. Гола отбеляза появилият се от пейката Пауло Дибала в 64-ата минута. "Вълците" отправиха цели 25 удара, но до последно трябваше да треперят. В следващия кръг отборът на Жозе Моуриньо ще се изправи срещу спечелилия от двойката Наполи - Кремонезе.

През уикенда Рома показа характер и навакса пасив от два гола срещу Милан, за да стигне до равенство 2:2 на "Джузепе Меаца". Днес тимът на Жозе Моуриньо беше в ролята на фаворит и трябваше да диктува играта. Гостите от Генуа пристигнаха във Вечния град без официален мач от 26 декември и определено им липсваше състезателен ритъм. Освен това, "грифоните" нямаха победа над Рома от 2014 година и тази серия продължава.

Лоренцо Пелегрини и Николо Дзаниоло действаха зад изнесения в предни позиции Тами Ейбрахам, а в средата на терена до Неманя Матич започна Едоардо Бове. "Джалоросите" започнаха да обсипват с удари вратата на Дженоа от самото начало, но повечето от тях бяха неточни. В 33-ата минута Пелегрини улучи напречната греда. До почивката гостите се защитаваха организирано и изглеждаше, че са способни да поднесат изненада.

Влизането на Дибала със старта на второто полувреме направи атаките на Рома много по-опасни. В 52-ата минута той шутира силно, но Хосеп Мартинес изби в корнер. В 64-ата минута обаче стражът на "грифоните" нямаше какво да стори. Дибала преодоля няколко бранители в бяло и с остър шут прати топката в мрежата - 1:0.

В оставащото до края време "вълците" контролираха мача и не позволиха да се стигне до опасности пред вратата им. Сега на дневен ред за Рома идва мачът с Фиорентина през уикенда. Дженоа пък ще се опита да затвърди добрата си форма в Серия "Б", където се намира на трето място и е с реални шансове за директна промоция.

Снимки: Gettyimages