С много мъки Интер предоля Буфон и Парма

Интер се класира за четвъртфиналите на Купата на Италия след победа с 2:1 над Парма. "Нерадзурите" много трудно преодоляха втородивизионния си съперник. Станко Юрич откри резултата в полза на гостите в 39-ата минута. Лаутаро Мартинес изравни две минути преди края на редовното време. Стигна се до продължения, а в 110-ата минута влезлият като резерва Франческо Ачерби се разписа и донесе победата на Интер.

Джанлуиджи Буфон излезе за своя мач номер 50 на "Сан Сиро" 25 години след дебюта си в Купата на Италия. Легендарният вратар ще навърши 45 години на 28 януари. Той не получи най-топлото посрещане и част от феновете на Интер го освиркаха още на загрявката, като продължиха да го правят и по време на мача. Преди началото на двубоя привържениците на "нерадзурите" излязоха с транспаранти, призоваващи Милан Шкриняр да подпише нов договор.

Парма стартира по-амбициозно срещата и в определени периоди пресираше съперника в неговата половина. При една подобна ситуация Д'Амброзио допусна грешка и опитът му за подаване завърши в играч на гостите, топката се озова във Васкес в наказателното поле, но той не затрудни сериозно Онана. Тимът на Симоне Индзаги създаде първата опасност пред Буфон в 23-ата минута. Госенс отлично бе изведен отляво, а той намери Галярдини, който стреля ниско, а топката мина покрай дясната греда.

"Нерадзурите" имаха контрол и държаха топката в големи периоди, но не правеха нищо съществено с нея. Един добър пробив на Дъмфрис завърши с неуспешен опит да намери съотборник. Удар на Кореа от прекрасна позиция не намери целта, а след това се оказа, че има засада.

В 39-ата минута Парма поведе след отлична комбинация. Топката бе изпратена към Сом, който с пета насочи топката към Юрич, а хърватинът разслеля Онана със страхотен удар. Юрич влезе в игра в 26-ата минута на мястото на контузилия се Денис Мас, като това се оказа изключително успешен ход от страна на Фабио Пекия.

След почивката обидите от трибуните към Буфон продължиха, но те само го забавляваха, а на терена играчите на Интер не го затрудняваха особено, тъй като удари към вратата му нямаше. През второто полувреме "нерадзурите" изглеждаха по-зле, отколкото първата част. Те действаха бавно, а идеи в атака липсваха.

Парма рядко играеше с топката, но когато го правеше, организираше добри контраатаки. За нещастие на гостите те не стигаха до удар. В средата на втората част Симоне Индзаги направи тройна смяна. Той извади Бастони, Дъмфрис и Мхитарян и пусна Беланова, Димарко и Джеко, като промени схемата на защита с четирима. След смени Интер се активизира и леко вдигна темпото.

В 77-ата минута Лаутаро Мартинес пробва нещо като задна ножица, но не уцели топката, която се отклони в бранител и мина покрай вратата. "Нерадзурите" владееха топката, но не се виждаше как ще стигнат до гол. Малко преди края те стигнаха до разбъркване в наказателното поле.

Две минути преди края на редовното време Интер стигна до първи точен удар в рамките на вратата на Буфон и той бе голов. Лаутаро стреля, като се подхлъзна при удара, но насочи топката, тя се отклони в Осорио и не остави шансове на вратаря. Така аржентинецът, който бе почти незабележим до този момент, спаси домакините от отпадане. В добавеното време Буфон направи блестящо спасяване след удар на Джеко и се стигна до продължения.

В началото на първото продължения Парма имаше шанс да поведе. Камара се измъкна от Димарко и стреля от малък ъгъл, но Онана блокира удара с тялото си. Грешка на Галярдини пък можеше да помогне на гостите. Неговото подаване бе пресечено от Хайнаут, който стреля покрай Онана, но и покрай вратата.

Второто продължение започна с по-активна игра на "нерадзурите". Удар с глава на Беланова отида право в Буфон. В 110-ата минута обаче легендарният вратар не се намеси по възможно най-добрия начин след центриране на Аслани. Той изби топката, но тя отиде към Ачерби, който с глава от сериозна дистанция великолепно го прехвърли.

ИНТЕР - ПАРМА 2:1
0:1 - Юрич (39)
1:1 - Лаутаро Мартинес (88)
2:1 - Ачерби (110)

Снимки: Imago