100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Бордо не успя да изненада Рен

Рен се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Франция, след като се наложи с 2:1 Бордо. Жирондинци, които са устремени към завръщане в Лига 1, оказаха сериозна съпротива, но червен картон на Малкъм Бокеле в 60-ата минута им попречи да са равностойни до самия край.

Рен поведе в 23-ата минута, когато точен беше Бенжамен Буриго след подаване на Артур Теате. Домакините обаче съумяха да изравнят в самия край на полувремето с попадение на нигериеца Джош Маджа, който се възползва от асистенция на Лени Пирангел.

В 52-ата минута белгийският национал Джереми Доку отново даде преднина на гостите. Директният червен картон на Бокеле след час игра наруши равновесието на терена. Бордо опита да прати срещата в продължения, но отбраната на гостите действаше много внимателно и не допусна опасни ситуации пред Стив Манданда.