„Боксинг дей“ не разочарова

Емоциите от Световното първенство в Катар отминаха и клубният футбол се завръща с пълна сила. Както винаги, най-популярното първенство на планетата - Премиър лийг, зарадва любителите на футбола с „Боксинг дей“. Битката в Англия се поднови със седем двубоя днес.

Сблъсъците от 17-ия кръг стартираха със столичното дерби между Брентфорд - Тотнъм от 14:30 часа. Двата отбора изиграха интригуващ двубой на "Брентфорд Къмюнити Стейдиъм". "Пчеличките" поведоха с 2:0 след попадения на Виталий Янелт и Айвън Тони, но "шпорите" се представиха далеч по-добре в последната третина от този сблъсък и стигнаха до точката след голове на Хари Кейн и Пиер-Емил Хьойберг.

След силен край Тотнъм се добра до точка срещу Брентфорд

Следваха четирите мача от 17:00 часа, които бяха: Кристъл Палас - Фулъм, Евертън - Уулвърхамптън, Саутхамптън - Брайтън и Лестър - Нюкасъл. В тях "свраките" сломиха с 3:0 Лестър и след шестата си поредна победа в първенството излязоха на второ място във временното класиране на Премиър лийг, изпреварвайки с точки шампиона Манчестър Сити, който е с мач по-малко.

Нюкасъл се разправи с Лестър за "нула време" и излезе на второ място

С помощта на два червени картона Кристъл Палас с 3:0 като гост в едно от трите лондонски дербита от днешната програма в Премиър лийг. Александър Митрович изигра силен двубой, в който първо асистира към Боби Рийд (31’) и Тим Риъм (71’), след което сам добави едно попадение в 81-вата минута. Ключова роля за крайния резултат изиграха двата червени картона за играчи на домакините. Три минути след първия гол Тайрик Мичъл беше отстранен за опасна игра, а в 57-ата за втори жълт картон беше изгонен съотборникът му Джеймс Томкинс. При ситуацията за 2:0 пък имаше спорове за редовността на попадението.

Червени картони и несъобразяване с ВАР улесниха Фулъм да повтори успех от времето на Бербатов

Брайтън продължава с отличното си представяне и под ръководството на Роберто Де Дзерби. Тимът записа трета победа в последните си 4 шампионатни срещи, след като спечели с 3:1 гостуването си на Саутхамптън.

Брайтън прати Саутхамптън на дъното

Уулвърхамптън постигна обрат и стигна до победа с 2:1 при гостуването си на Евертън. Срещата бе дебют на Юлен Лопетеги във Висшата лига. Той пое тима преди месец, а първият му официален мач като треньор на тима беше преди няколко дни в Купата на Лигата.

Уулвс с драматичен успех в дебюта на Лопетеги в първенството

От 19:30 часа Астън Вила посрещна Ливърпул и отстъпи с 1:3. Мохамед Салах и Вирджил ван Дайк осигуриха солиден аванс на мърсисайдци до почивката, но в 59-ата минута Оливър Уоткинс върна интригата. Точка на спора сложи младокът Стефан Байчетич малко преди края. По този начин тимът на Юрген Клоп излезе на шесто място в класирането с 25 точки и е все по-близо до топ 4.

Ливърпул отмъсти на Астън Вила заради Джерард въпреки поредните пропуски на Нунес

Празничната програма на Премиър лийг приключи с лондонското дерби между лидера Арсенал и Уест Хам от 22:00 часа. "Чуковете" поведоха с гол от дузпа на Саид Бенрама преди почивката, но през втората част Букайо Сака, Габриел Мартинели и Едуард Нкетия направиха пълен обрат в полза на "топчиите", които имат аванс от 7 точки пред втория в класирането Нюкасъл.