Брайтън прати Саутхамптън на дъното

Брайтън продължава с отличното си представяне и под ръководството на Роберто Де Дзерби. Тимът записа трета победа в последните си 4 шампионатни срещи, след като спечели с 3:1 гостуването си на Саутхамптън.

"Чайките" водеха с два гола след първото полувреме. Адам Лалана откри резултата в 14-ата минута, а автогол на Ромен Перо удвои аванса на гостите. Соли Марч се разписа в 56-ата минута и направи резултата 0:3, а Джеймс Уорд-Праус отбеляза почетното попадение за "светците" от добавка, след като Санчес отрази изпълнена от него дузпа.

Успехът изкачи Брайтън на шесто място на две точки пред Ливърпул и на три пред Челси, където работи бившият мениджър на клуба Греъм Потър. И двата гранда могат да променят това, тъй като мърсисайдци играят по-късно днес, а Челси играе утре. Ситуацията на Саутхамптън е доста тревожна, тъй като отборът е на дъното на класирането и записа четвърта поредна загуба във Висшата лига.

Саутхамптън влезе в мача оптимистично и създаде някои проблеми на съперника в началото, но бе изпратен с освирквания на почивката. В 14-ата минута Лалана намери Соли Марч по дясното крило, продължи пробива си и засече центрирането с глава. Автоголът на Перо дойде след неубедителни действия на цялата защита на "светците".

Снимки: Gettyimages