Сепси с Ради Димитров победи Университатя на Пламен Илиев

Отборът на Сепси продължава със силните си игри напоследък в румънската Суперлига. "Червено-белите" победиха Университатя (Клуж) с 2:1 в домакинството си от 21-вия кръг. Българинът Радослав Димитров бе титуляр за домакините и записа пълни 90 минути. За гостите пък цял мач на вратата записа Пламен Илиев.

Николае Паун откри резултата в 30-ата минута, а Александру Тудорие удвои в 51-вата.

Гостите върнаха интригата в края на мача, връщайки един гол чрез Мамаду Тиам в 75-ата минута, който се разписа от дузпа. Те обаче не успяха да направят нещо повече.

Това бе четвърта победа за Сепси в последните 5 мача в първенството. Така отборът се изкачи до 6-ото място с 32 точки. Университатя остава на 14-ото място с 19 точки. Водач е Фарул с 45 точки.