Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

ФКСБ излъга Сепси на Радослав Димитров

Радослав Димитров започна като титуляр за Сепси и остана на терена до 76-ата минута при домакинската загуба с 0:1 от ФКСБ. Това беше последен мач от 16-ия кръг на румънската Суперлига. Домакините създадоха повече положения за гол, а пропуснаха и дузпа преди почивката. Гостите от Букурещ изтръгнаха победата с попадение на Андреа Компаньо, също от дузпа, в 51-ата минута.

Още в първите секунди на мача имаше опасност пред вратата на ФКСБ, но не се стигна до удар. В средата на полувремето Александру Тудорие беше задържан в наказателното поле и Сепси получи дузпа. Тудорие обаче шутира слабо и Щефан Търновану спаси. В началото на втората част дузпа получиха и гостите. Компаньо стреля безкомпромисно и даде преднина на тима си.

До края Сепси заслужаваше поне да изравни, но Търновану направи още няколко хубави спасявания. Загубата остави тима на Ради Димитров на 8-о място в класирането с 19 точки, след като три от последните 4 мача завършиха с поражения. ФКСБ се изкачи на шестата позиция с 20 точки.

Петролул и Арджеш бяха съседи в средата на класирането с равен брой точки, но тимът от Плоещ спечели мача помежду им с 2:0 и се настани на седмото място. Георги Пашов остана на резервната скамейка за Петролул, а Мартин Райнов се появи като резерва за Арджеш в 61-ата минута на мястото на Андреас Калкан.

Домакините създадоха повече положения и заслужено взеха трите точки. Още в 13-ата минута бившият румънски национал Георге Грозав откри след пас на Кристиан Иробисо. В 56-ата минута Браян Алсюс от Арджеш получи червен картон и усложни задачата на тима си. Точка на спора сложи Константин Будеску от дузпа в 84-ата минута.

Снимки: gsp.ro