Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Божидар Краев не спира да бележи в Австралия

Началото на сезона в австралийското първенство е повече от успешно за Божидар Краев. Българският нападател се разписа в четвърти пореден мач на Уелингтън Финикс и помогна на тима да запише едва втора победа през кампанията. "Жълтата армия" спечели с 3:1 и се изкачи на 5-о място във временното класиране. Краев пък е втори при голмайсторите с 5 попадения в 8 мача.

Полякът Оскар Завада даде преднина на Уелунгтън Финикс още във 2-ата минута, но в 12-ата гостите изравниха благодарение на Крейг Гуудуин, който вкара гол за националния отбор на Австралия срещу Франция на Мондиал 2022. В 37-ата минута Калън Елиът центрира и Краев беше точен с глава за 2:1.

В началото на втората част Бен Халоран от Аделаида получи червен картон, а Ян Сасе заби трето попадение за Уелингтън. Краев можеше да увеличи головата си сметка, но в 78-ата минута пропусна дузпа. Наказателният удар беше отсъдена за игра с ръка на бранител на гостите след центриране на българина. Бившият футболист на Левски стреля в долния ляв ъгъл на вратата, но Джо Гаучи спаси удара му.

Начело в А-Лигата е Мелбърн Сити с 16 точки, следван от Сидни Уондърърс (14), Аделаида Юнайтед (12). Уелингтън Финикс и още 4 отбора допълват топ 8 с актив от по 10 точки. В следващия кръг Краев и компания ще гостуват на предпоследния в таблицата Пърт Глори.

Снимки: Gettyimages