Божидар Краев и Уелингтън Финикс продължават напред за Купата на Австралия

Българският нападател Божидар Краев изигра силен мач за новия си клуб Уелингтън Финикс при победата с 2:1 като гост над Мелбърн Сити в 1/8-финалите на турнира за купата на Австралия.

25-годишният Краев започна като титуляр и бе на терена до 90-ата минута, когато бе заменен. Юношата на Левски се разписа при дебюта си в австралийския футбол.

Божидар Краев с дебютен гол за "фениксите" срещу тасманийци

Уелингтън бе в ролята на аутсайдер срещу Мелбърн Сити, който е един от клубовете на собствениците на Манчестър Сити. Барбарусес и Бен Уейн се разписаха за Финикс през първото полувреме. Бившият нападател на Херта Берлин Матю Леки върна един гол в 85-ата минута, но за повече домакините нямаха време.

Божидар Краев подписа за два сезона с Уелингтън Финикс в края на юни със свободен трансфер от датския Мидтийланд.