Краев отбеляза гол, но тимът му допусна обрат от 2:0

Божидар Краев продължава със силното си представяне от началото на сезона за своя Уелингтън Финикс. Българското крило отбеляза нов гол, разписвайки се при загубата с 2:3 у дома от Уестърн Юнайтед в 6-ия кръг на първенството на Австралия. Това е трето негово попадение в 6 изиграни двубоя, за съжаление тимът му допусна невероятен обрат и загуби срещата, въпреки че водеше с два гола половин час преди края.

Иначе мачът тръгна добре за домакините, които поведоха с гол на Оскар Завада в 22-рата минута. След това те получиха и дузпа, но Коста Барбарусес пропусна да удвои резултата от бялата точка в 39-ата минута.

Все пак Краев вкара втори гол за Уелингтън Финикс в 59-ата минута, след като бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле и с диагонален удар заби топката във вратата. Така изглеждаше, че тимът му върви уверено към победата.

Гостите обаче направиха пълен обрат. Първо Джейкъб Трат намали в 64-тата минута, след това Александър Прийович изравни резултата в 84-ата минута, а в 95-ата минута ветеранът Алесандро Диаманти донесе успеха на своя тим за крайното 2:3.

След този мач Уестърн Юнайтед остава на 8-ото място в класирането с 6 спечелени точки. За Уестърн Юнайтед това бе първи успех за сезона и тимът се отлепи от дъното и вече е на 11-тото място с 4 точки.