Алиу Сисе: Не показахме всичко, което можем

Селекционерът на Сенегал Алиу Сисе призна, че отборът му е бил надигран от Англия. “Лъвовете от Теранга” загубиха с 0:3 на осминафиналите на Мондиал 2022 и напускат турнира, но оставиха добри впечатления си изявите си.

“Първите 30 минути бяха интересни, но пропуснахме положенията си. Англия игра много силно. Те ни превъзхождаха в единоборствата, а освен това са отлично подготвени в техническо отношение. Не показахме всичко, на което сме способни. Работихме в продължение на години, за да стигнем тук. Англия обаче е на 5-о място в световната ранглиста и разликата си пролича. Гордея се с момчетата. Трябва обаче да признаем по-високата класа на англичаните. Вторият им гол ни постави под голямо напрежение. След третия всичко беше ясно. Дори тогава не се предадохме и продължихме да атакуваме. Харесвам този манталитет на отбора”, анализира Сисе

Сенегал не помни по-тежка загуба на голямо първенство

“Участието ни на Световното първенство е част от развитието ни като отбор. Това е дълъг процес. Трудим се постоянно, за да повдигнем нивото си. Искаме да се конкурираме със съперници от най-висока класа. Разбира се, че ни липсваше Садио Мане. Но съм доволен от представянето ни във всички 4 мача в Катар”, продължи бившият халф.

“Направих три смени на почивката, защото не исках да допуснем 10 гола. Трябваше да създадем проблеми на Англия”, добави Сисе.

Снимки: Gettyimages