Гледай на живо

Филип Виденов в "Гостът на Sportal.bg"

Двойният празник на един американски халф

Двойният празник на един американски халф

Вчерашният 29 ноември се превърна в истински празник за халфа на САЩ - Юнус Муса. Освен, че започна като титуляр в победния мач срещу Иран, изпратил “янките” на 1/8-финалите на Мондиал 2022, футболистът, който защитава цветовете на испанския Валенсия, отпразнува своя 20-и рожден ден на терена.

Муса е роден през 2002 г. в Ню Йорк в семейство на родители от Гана и живее последователно в Италия и Испания. Има над 30 мача за младежките формации на Англия, за които за последно играе през октомври 2019 г. За САЩ дебютира през декември 2020 г. в приятелските срещи на “янките” срещу Уелс и Панама. До момента няма отбелязан гол с американската фланелка, но има записани 11 официални мача и 2 асистенции.

Юнус Муса
?
Юнус Муса
80
Позиция
Полузащитник
Роден на
29 ное 2002
Години
22
Страна
САЩ
Височина
183
Настоящи отбори
Милан
Милан
САЩ
33
Мачове
73
Средно минути на мач
1
Голове
0
Голове като резерва
0
Асистенции
2
Жълти картони
0
Червени картони
30
Мачове като титуляр
3
Мачове като резерва

Муса не е първият футболист на САЩ, отпразнувал рождения си ден на терена. Това се е случвало вече веднъж в края на миналия век - през 1999 г. по време Купата на конфедерациите, когато в мач срещу Мексико настоящият селекционер на “янките” - Грег Берхалтер, играе в деня, в който навършва 26 години.

Следвай ни:

Снимки: Imago

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.

Още от Футбол свят

Виж всички