Ловрен: Имахме нужда от шамара в началото

Защитникът на Хърватия Деян Ловрен остана доволен от победата с 4:1 над Канада на Световното първенство. Световният вицешампион показа съвсем друго лице в сравнение с първия си мач в Катар и направи важна крачка към продължаване към 1/8-финалите. В началото обаче мачът не започна добре и "шахматистите" първи допуснаха ранен гол. Според Ловрен той е бил сериозен шамар, от който обаче отборът му е имал нужда, за да настъпи педала.

"Чувстваме облекчение, напрежението върху нас бе голямо. Тези три точки са важни за развитието на групата. Ако изключим първите пет минути, направихме всичко фантастично. В началото обаче отново бяхме заспали и не бяхме достатъчно концентрирани. Може би имахме нужда от този шамар, за да се събудим. Дали този гол ни изненада? И да, и не. Изненада ни, защото не бяхме фокусирани, но пък той промени хода на мача. На полувремето си говорихме, че Йошко и аз трябва да се изтеглим по-напред и след това всичко бе перфектно. Всички казват, че Мароко е лесен съперник, но видяхте какво направиха днес срещу Белгия. Само от нас зависи да си свършим работата. Имаме шанс да продължим напред", смята Ловрен.

Снимки: Imago