Втори “нулев” мач за деня след пропусната от Левандовски дузпа

Роберт Левандовски пропусна наказателен удар за Полша, което доведе до крайното 0:0 срещу Мексико във втория мач от група “С” на Мондиала, в която са още Аржентина и Саудитска Арабия. В 58-ата минута голмайсторът на Барселона беше надхитрен от ветерана на вратата на съперника Гийермо Очоа, който усети посоката на удара и отрази. Това обаче се оказа едно от малкото положения за попадения на стадион “974” в среща, която по-скоро се превърна в разочарование. Загубата на отбора на Лионел Меси в другия двубой обаче е предпоставка за наличието на интрига до самия край в тази група.

Мексико беше по-активният отбор и хвърли повече усилия в стремежа си да спечели, докато поляците предпочетоха да играят дефанзивно и главно в своята половина, заради което те завършиха само с два изстрела в очертанията на вратата.

За 37-годишният Очоа тази среща е паметна и защото той се появява на пето световно първенство в кариерата си. Левандовски пък продължава да няма попадение на Мондиал.

Селекционерът на “ацтеките” Тата Мартино е заложил само на четирима “чужденци”, а останалите му титуляри играят в мексиканското първенство. На вратата е 37-годишният вече Гийермо Очоа, за когото това е пето участие на Мондиал. “Чужденците” са Хорхе Санчес и Едсон Алварес от Аякс, Ектор Ерера от Динамо (Хюстън) и Ървинг Лосано от Наполи.

22 Мексико 0:0 Полша, група "C"

В състава на поляците няма изненади, като на върха на атаката е Роберт Левандовски, който търси първия си гол на световни първенства. На вратата е Войчех Шчесни от Ювентус, а в състава са още опитни футболисти като Камил Глик и Гжегож Криховяк.

Началото беше активно от страна и на двата тима. Левандовски успя да нанесе първия си удар към вратата в 7-ата минута.

След това мексиканците взеха инициативата, а европейците се прибраха в своята половина. Липсваха обаче положения и пред двамата вратари.

16 Феновете на Мексико и Полша

В 26-ата Ернесто Вега засече центриране, което за малко да попадне очертанията на вратата на Шчесни.

След още две минути мексиканците създадоха нов шанс, при който вратарят успя да отбие топката, която беше подадена към включилия се напред Хесус Гаярдо.

За съжаление, до края на полувремето не се случи нищо интересно.

В началните минути на втората част не се виждаше промяна в поведението на отборите, като Мексико доминираше във владението на топката, а поляците предпочитаха да се защитават.

В 54-тата обаче Левандовски най-накрая се оказа в опасна близост до Очоа, но беше блокиран от Ектор Морено. Последва разглеждане на ситуацията за евентуална дузпа заради задържане от страна на защитника на "ацтеките". Главният рефер изгледа повторение край терена и посочи бялата точка.

Левандовски застана зад топката и стреля, но вратарят Очоа спаси с плонж вляво. Това се случи в 58-ата минута.

Играчите в зелено веднага се активизираха и заиграха по-офанзивно. В 64-тата шансът за малко да помогне на Мексико да поведе, след като отклонен удар можеше да залъже Шчесни, но вратарят на Полша все пак успя да избие.

За последните около 20 минути в игра за Мексико се появи нападателят Раул Хименес, който заради травма не беше играл от дълго време. Тимът на Тата Мартино беше по-настоятелен в преследването на победата, но поляците внесоха напрежение в 82-рата, когато Криховяк засече центриране от корнер, но негов съотборник не успя да продължи атаката.

До края не се случи нищо интересно и срещата завърши без голове. В следващия кръг в групата Полша играе със Саудитска Арабия, а Аржентина ще спори с Мексико, като и двата мача са в събота.