Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона София 0:0

Мачовете на Мондиал 2022 имат най-дълго добавено време от 1966 година насам

Мачовете от Световното първенство по футбол в Катар продължават по-дълго отколкото на всеки друг турнир след като реферите са инструктирани да взимат под внимание много стриктно всички забавяния на играта, пише агенция „Ройтерс“.

Най-продължителните полувремена от 1996 година насам се проведоха в понеделник, втория ден на Мондиал 2022, включително и продължение от 13 минути и 8 секунди за второто полувреме на срещата между Англия и Иран, завършила с победа с 6:2 за англичаните. Първото полувреме имаше още по-дълго добавено време – 14 минути и 8 секунди, но в голяма степен това се дължеше на контузията на главата на вратаря на Иран Алиреза Бейранванд, който на два пъти получи лекарска помощ преди да бъде заменен. Вторите полувремена на мачовете между САЩ и Уелс, и Нидерландия срещу Сенегал също имаха по повече от 10 минути добавено време, което обикновено е рядкост във футбола.

Председателят на Съдийската комисия на Международната федерация по футбол (ФИФА) Пиерлуиджи Колина обяви през миналата седмица, че ръководството на световния футбол е искало да се увери, че ще има възможно най-много игрово време и съдии са получи инструкции да измерват старателно периодите, в които играта е спряна. Колина добави, че този ход не е „нищо ново“ и ситуацията е била подобна на Мондиал 2018 в Русия, където са се добавяли по 6,7 или 8 допълнителни минути след редовните 90.

Снимки: Gettyimages