Бенфика не дава никакъв шанс на преследвачите

Бенфика не спира да се забавлява. Португалският гранд постигна поредната си победа от началото на сезона и води с цели 8 точки пред шампиона Порто. Снощи отборът на Роджер Шмит се справи с гостуващия Жил Висенте с 3:1 и нямам нито една загуба във всички турнири от старта на кампанията.

Жоао Марио се разписа от дузпа в 9-ата мнута, но в 17-ата Франсиско Наваро изравни също от наказателен удар. Това не стресна домакините и до почивката те отново поведоха с попадение на Гонсало Рамош, а през второто полувреме младият нападател се разписа още веднъж и с 9 попадения поведе в листата на стрелците.

Спортинг (Лисабон) надви с 2:0 като гост Фамаликао и измести Каса Пиа от четвъртото място. Съставът на Рубен Аморим до голяма степен реши нещата в своя полза още през първото полувреме с голове на Тринкао и Педро Гонсалвеш от дузпа. Домакините намериха сили само за почетно попадение, дело на Иван Пахуело в 78-ата минута.

Брага запази аванса си от 3 точки пред Спортинг, след като победи с 2:1 Портимонензе. Домакините можеха да стигнат до равенство, но пропуснаха дузпа в 12-ата минута на добавеното време. Приятната изненада Каса Пиа отстъпи с 1:2 у дома на Шавеш, Витория (Гимараеш) победи с 1:0 Маритимо, а аутсайдерът Пасош Ферейра загуби с 0:2 на собствен терен от Визела.