Издънки за Порто и Спортинг, преднината на Бенфика се увеличава

11-ият кръг в португалското първенство донесе още една победа на Бенфика, а в същото време другите два гранда - Порто и Спортинг (Лисабон), допуснаха грешни стъпки, които ги отдалечиха от върха.

"Драконите" направиха 1:1 при визитата си на Санта Клара и вече изостават на цели 8 точки от Бенфика, след като преди седмица отстъпиха с 0:1 в дербито на своя "До Драгао". Защитникът Фабио Кардосо даде преднина на Порто в 3-ата минута с първия си гол за клуба, но малко преди края на мача Кенеди Боатенг отбеляза изравнителното попадение за домакините, които са извън зоната на изпадащите само заради по-добрата си голова разлика от Жил Висенте.

Още по-голямо разочарование претърпя Спортинг. "Зелено-белите" загубиха с 0:1 като гост на Арука и не можаха да изместят Брага от третата позиция. Въпреки че създадоха немалко положения, футболистите на Рубен Аморим не реализираха нито едно от тях и бяха наказани. Жоао Басо вкара победното попадение за Арука малко след почивката, възползвайки се от асистенция на бившия играч на ЦСКА - София Давид Шимао.

Феновете на Бенфика се насладиха на още една перфектна седмица, в която любимците им надвиха Ювентус с 4:3 в Шампионската лига, а снощи разгромиха с 5:0 Шавеш в първенството. Всичко беше решено още през първото полувреме с голове на Давид Нереш, Алехандро Грималдо и Гонсало Рамош. В заключителните десет минути се разписаха резервата Петър Муса и Рафа Силва. Бенфика събра 31 от 33 възможни точки и продължава да няма загуба във всички турнири през сезона.

Довечера Брага ще гостува на Жил Висенте и при победа ще измести Порто от втората позиция в класирането. На последните три места се намират Жил Висенте, Маритимо и Пасош Ферейра