Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Разгромни победи за Порто и Спортинг

Шампионът Порто срази с 4:0 Пасош Ферейра в двубой от 12-ия кръг на португалското първенство. Интригата приключи още до почивката, когато "драконите" вкараха три гола. Два от тях бяха дело на Еванилсон, а едно попадение реализира Мехди Тареми. През второто полувреме халфът на гостите Хуан Делгадо си вкара автогол.

Порто е втори в класирането с 26 точки. Отборът на Серджио Консейсао изпревари Брага, но изостава на 5 точки от водача Бенфика, който днес гостува на Ещорил.

Спортинг (Лисабон) очакваше труден мач срещу Витория (Гимараеш), но още в средата на първото полувреме Афонсо Фрейташ от гостите получи червен картон и това улесни "лъвовете". В 34-ата минута Педро Поро даде преднина на Спортинг, а в 40-ата се разписа и Хидемаса Морита. Точка на спора сложи Маркъс Едуардс в 58-ата минута.

Спортинг се представя колебливо и е на 4-то място в класирането с 22 точки.

В друг мач в събота Арука надви с 1:0 като гост Визела.