Интер пречупи Аталанта, бивш играч на Лудогорец с главна роля в мача

Интер надви Аталанта с 3:2 като гост в един от най-интересните мачове от уикенда в Серия “А” и се завърна в топ 4 преди изиграването на останалите двубои от 15-ия кръг. В основата на успеха на тима от Милано бяха два автогола на домакините, макар единият по-късно да беше записан на името на Един Джеко. Бергамаските поведоха чрез Адемола Луукман (25’-дузпа), но след това гостите обърнаха нещата в своя полза. Един Джеко вкара за 1:1 в 36-ата, след което на неговата сметка беше записано и попадение в 56-ата. В 61-вата автогол си заби Хосе Луис Паломино. Бившият играч на Лудогорец все пак се реваншира с попадение в правилната врата за 2:3 в 77-ата, но това се оказа недостатъчно за тима му.

За Паломино, когото Аталанта купи от българския първенец преди повече от пет години, този двубой беше специален. През лятото правата му бяха спрени заради обвинение, че е взимал допинг. Едва преди няколко дни аржентинецът беше оправдан и днес взе участие в срещата след дълго отсъствие от терените. Първоначално той беше записан сред резервите, но по време на загрявката обявеният като титуляр капитан Рафаел Толой се контузи, което наложи влизането на Паломино.

За Аталанта това е четвърта загуба в последните пет мача, като от тях три са домакински. По тази причина съставът върви надолу в класирането, макар в един момент да беше втори.

Срещата започна интересно с активна игра и на двата отбора. Домакините бяха тези, които първи можеха да открият резултата. В 15-ата и 16-ата минути вратарят на миланци Андре Онана се отличи с две спасявания след опасни удари на Купмейнерс и Паломино

Аталанта все пак скоро след това излезе напред в резултата, след като в 25-ата Луукман беше точен от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Де Фрай срещу Сапата

Тимът на Симоне Индзаги не закъсня с отговаря си и в 36-ата изравни. Тогава Лаутаро продължи към Джеко центриране с глава, след което за босненския голаджия беше лесно да засече за 1:1.

Играчи на Аталанта продължиха да са по-опасни, но пък е 43-тата Лаутаро за малко да забие втори гол за Интер. Шутът му обаче излезе в аут.

И второто полувреме започна на високо темпо. В 52-рата Дензъл Дъмфрис напредна опасно към вратата на бергамаските, но се подхлъзна точно преди да шутира. Две минути по-късно Сапата реши да завърши добра атака на Аталанта, но ударът му мина край гредата.

За втората част треньорът на домакините Джан Пиеро Гасперини беше променил постройката в защита, преминавайки към такава с четирима бранители. Това обаче като че ли улесни Интер, защото последваха още две опасни атаки пред Мусо и при втората от тях в 56-ата "нерадзурите" от Милано стигнаха до второ попадение. Тогава Димарко центрира успоредно на голлинията, след което последва единоборство между Джеко и Меле, като кълбото се докосна в телата и на двамата. Първоначално това беше регистрирано като автогол, но после за автор беше записан Джеко.

Пет минути по-късно преднината на гостите беше увеличена до 3:1, след като в опита си да избие засичане на Лаутаро Мартинес Паломино насочи топката в собствената си мрежа.

Последва неприятност за гостуващия отбор, тъй като Дензъл Дъмфрис усети болка в крака и беше заменен принудително. Той е част от селекцията на Нидерландия за Мондиала в Катар.

Мачът далеч не беше решен, защото тимът на Аталанта успя да стигне до втори гол. В 77-ата Паломино се включи при корнер пред Онана и така засече с глава, че камерунецът не съумя да избие - 2:3.

Късметът беше с Интер в 82-рата, когато резервният нападател на домакините Расмус Хойлунд не успя да уцели вратата от 4-5 метра. Секунди преди изтичането на редовното време Луукман имаше шанс да застраши Онана, но ударът му беше неточен.

Това беше последен мач и за двата отбора за годината. Първенството на Ботуша ще се поднови на 4 януари, когато е дербито между Наполи и Интер.