Специя стигна до реми с Удинезе без помощта на Христов

Отборите на Специя и Удинезе завършиха наравно 1:1 на „Алберто Пико“ в двубой от междинния 14-и кръг на Серия А. Така домакините удължиха поредицата си от шампионатни срещи без успех на седем, докато за гостите това е пето реми в последните им шест мача в първенството, в които нямат нито една победа. За „орлетата“ резерва през целия двубой остана българският национал Петко Христов.

Фриуланите решиха, че са повели в резултата в 20-ата минута с гол на Айзък Съксес, но в крайна сметка ВАР го отмени поради засада. Вместо това Специя взе аванс в 33-тата минута, когато Итън Ампаду центрира към Аркадиуш Реца, който се разписа с хубав шут. В 42-рата минута след това Ампаду можеше да удвои преднината, но гредата спря неговия удар. От това се въпзползваха гостите, които само минута по-късно изравниха чрез Санди Ловрич, възползвал се от асистенцията на Съксес. През втората част обаче нито един от двата тима не отправи точен изстрел и така равенството се запази.

Така Удинезе се придвижи до седмата позиция в класирането с актив от 24 точки, изпреварвайки Интер по голова разлика. Специя също се изкачи с едно място до 16-ото със своите 10 спечелени пункта.