Един точен удар стигна на Лече за точка в Удине

Удинезе остана без победа в пети пореден мач от Серия "А". След силното начало на сезона "фриуланите" зациклиха и днес не успяха да преодолеят съпротивата на Лече. Двубоят на "Дачия Арена" завърши 1:1, като гостите стигнаха до попадение с единствения си точен удар, дело на Лоренцо Коломбо в 33-ата минута. Бето изравни за Удинезе в 68-ата.

Наставникът на домакините Андреа Сотил заложи в предни позиции на Жерард Деулофеу и Бето. В първите минути Удинезе имаше надмощие, но постепенно Лече се окопити и поведе с попадение на преотстъпения от Милан Коломбо. Нападателят технично овладя топката и от десетина метра я прати в мрежата.

До почивката Лече удържа преднината си, но през второто полувреме натискът на Удинезе стана много сериозен. В 68-ата минута Айзък Съксес подаде на Бето, който вкара шестия си гол за сезона.

Домакините продължиха да атакуват в търсене на обрата, но не можаха да вземат трите точки. Най-сериозният пропуск до края направи Роберто Перейра.

Удинезе е на 7-о място в класирането с 23 точки, но пропусна поне временно да изпревари Лацио и Интер. Лече има 9 точки и се намира на 17-ата позиция.

Снимки: Gettyimages