Грешни стъпки за Порто и и Спортинг

Съботните мачове в португалското първенство поднесоха две големи изненади. Шампионът Порто с мъка стигна до 1:1 при гостуването си на Ещорил, а Спортинг загуби с 1:2 от Боавища. По този начин двата отбора направиха услуга на Бенфика, който е с пълен актив от 18 точки, а днес едва ли ще има проблеми с намиращия се на дъното Маритимо

Порто се озова в ролята на догонващ срещу Ещорил в края на първото полувреме, когато точен за домакините беше юношата на Бенфика Тиаго Гоувея. През втората част "драконите" притиснаха съперника в неговата половина, а след 77-ата минута имаха и числено предимство заради червения картон на бившия си футболист Мор Ндиайе. Равенството на отбора на Серджо Консейсао донесе Мехди Тареми в 9-ата минута на добавеното време.

Спортинг бързо се върна в действителността след хубавата победа над Тотнъм в Шампионската лига. "Лъвовете" загубиха с 1:2 от Боавища и имат едва 10 точки от изиграните 7 мача в Примейра лига. И двата гола за домакините от "Беса" вкара Бруно Лоуренсо, а точен за Спортинг беше Маркъс Едуардс

В другите два мача вчера Жил Висенте и Рио Аве завършиха 2:2, а Санта Клара и Пасош Ферейра направиха 1:1.