Петролул бие без Пашов

Петролул постигна втора поредна победа в румънската Суперлига и се изкачи на 5-о място в класирането, измествайки гранда ФКСБ. Георги Пашов остана на резервната скамейка при успеха с 1:0 като гост на Волунтари, а единственото попадение отбеляза Георге Грозав. Бившият национал беше точен в 10-ата минута с плътен шут от границата на наказателното поле.

През второто полувреме Волунтари доминираше и на няколко пъти беше близо до изравняването, но Петролул не се огъна. Отборът от Плоещ стигна до трите точки с единствения си точен удар в мача.

В другия съботен двубой от 16-ия кръг между Сепси и Университатя (Крайова) също нямаше българско участие, защото Радослав Димитров не беше в групата на домакините. Те загубиха с 0:1 и това беше четвъртото им поредно поражение в шампионата. Гола за Университатя реализира Богдан Ватажелю в 58-ата минута.

Водач в Румъния е Фарул (Констанца) с 37 точки, следван от Рапид (Букурещ) с 29 и ЧФР Клуж с 28. Университатя (Крайова) има 27 точки и е на четвъртата позиция, а Сепси се смъкна на 8-о място с 19 пункта.