Крумовград превзе Велико Търново и се качи на върха във Втора лига

Отборът на Крумовград постигна изключително важен успех с 1:0 над Етър във Велико Търново. В герой за гостите се превърна Ахмед Осман, който заби единственото попадение на стадион "Ивайло". Опитният халф бе точен в 47-ата минута, когато шокира "болярите".

Първото голово положение дойде в 18-ата минута, когато халфът на гостите Ахмед Осман шутира от границата на наказателното поле, но Станислав Нисторов майсторски изби кълбото в ъглов удар.

В 22-ата минута Даниел Младенов направи мощен пробив по десния фланг, след което центрира по земя, но не се намери футболист на Етър да засече паса на капитана на тима. Секунди по-късно Николай Янков финтира бранител на Крумовград и стреля, но топката премина на сантиметри от целта.

В 29-ата минута Ахмед Осман изигра изключително технично една ситуация. Атакуващият халф надигра Радослав Терзиев и подаде на първа греда към Цветелин Радев, който отклони кълбото, което обаче се отби в гредата.

Втората част започна мечтано за гостите. Две минути след подновяването на играта Джунейт Яшар изведе Ахмед Осман очи в очи със стража на Етър. Опитният халф не сбърка, реализирайки хладнокръвно в мрежата на Станислав Нисторов.

Георги Александров пропусна да върне попадението в 52-ата минута, след като топката дойде при него след разбъркване, но ударът му от точката на дузпата премина над вратата. В 82-ата минута резервата Алехандро Фернандес пробва шут, който обаче бе твърде неточен.

До края на срещата "болярите" опитаха да стигнат до точката, но защитата на Крумовград се справи и донесе трите точки, с които тимът се изкачи до първото място във временното класиране на Втора професионална лига. Зад отбора на Велислав Вуцов е именно на Етър, който остава на второто място с точка по-малко.

ЕТЪР - КРУМОВГРАД 0:1

0:1 Ахмед Осман (47)

Стартови състави:

Етър: 13. Станислав Нисторов, 4. Георги Александров, 15. Георги Ангелов, 11. Даниел Младенов, 17. Евгений Илиев, 9. Живко Петков, 25. Крум Стоянов, 26. Мария Иванов, 28. Николай Янков, 34. Олег Димитров, 18. Радослав Терзиев

Крумовград: 21. Благой Макенджиев 2. Дилян Георгиев, 33. Атанас Ташолов, 71. Цветелин Радев, 14. Александру Осипов, 6. Костадин Ничев, 23. Владислав Узунов, 77. Калоян Стефанов, 10. Ахмед Осман, 20. Джунейт Яшар, 18. Георги Трифонов