Лесен успех за Етър в Радомир

Отборът на Етър постигна категоричен успех с 3:0 над Струмска слава в сблъсък от 13-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за гостите от Велико Търново реализираха Даниел Младенов (16-дузпа, 44) и Георги Ангелов (30).

С този резултат "виолетовите" продължават да са на върха във временното класиране с актив от 26 точки. Футболистите на Струмска слава пък остават на 11-а позиция с 16 пункта.

Първата интересна ситуация в двубоя дойде в 16-ата минута, когато Евгений Илиев направи мощен пробив. Крилото стигна до наказателното поле, където бе съборен от Лъчезар Георгиев. Главният съдия Георги Иванов oтсъди дузпа. Зад топката застана Даниел Младенов, който не пропусна да вкара поредния си гол в шампионата.

Гостите от Велико Търново стигнаха до втори гол. В 30-ата минута футболист на "виолетовите" центрира от корнер на близката греда, където топката отклони Живко Петков към Георги Атанасов, който пък без проблеми наказа Драгомир Петков.

Секунди преди края на първата част капитанът на Етър Даниел Младенов заби втория си гол в срещата. Опитният футболист получи добър пас, след което си освободи пространство, за да стреля перфектно с десния крак и да направи резултата класически.

В 57-ата минута Александър Александров пробва късмета си с шут от дистанция, но кълбото прелетя далеч от целта.

В 74-ата минута Лъчезар Георгиев центрира от фал в наказателното поле към Борислав Николов, който обаче не успя да засече подаването.

Четири мнути по-късно резервата Алехандро Фернандес се озова на голова позиция, но младият футболист насочи топката право в тялото на стража на Струмска слава.

Секунди преди края на мача Кристиян Кънчев получи директен червен картон за удар без топка срещу Румен Сандев. Това беше и последната интересна ситуация в Радомир.