Лацио загуби Имобиле при равенство с Удинезе

Отборите на Лацио и Удинезе не оправдаха очакванията за зрелищен двубой и завършиха наравно 0:0 на „Олимпико“ в мача помежду си от 10-ия кръг на Серия "А". Това реми сложи край на поредицата на римляните от четири шампионатни победи, а гостите останаха непобедени в девета поредна среща от първенството.

Лошата новина за домакините е мускулната контузия на техния голмайстор Чиро Имобиле, заради която нападателят напусна терена още в 30-ата минута. Гостите пък трябва да съжаляват, че не вкараха победно попадение, тъй като нацелиха две греди в мача чрез Лазар Самарджич в неговото начало и Жерард Деулофеу малко преди края. По този начин „орлите“ записаха пети пореден двубой в италианския елит без допуснат гол.

Двата тима останаха съседи в класирането с по 21 точки. Лацио е на третата позиция, а Удинезе е на четвъртата заради по-лошата си голова разлика.

Снимки: Imago