Аталанта също не успя да надвие Удинезе

Отборите на Удинезе и Аталанта завършиха наравно 2:2 на “Дачия Арена” в зрелищен двубой от 9-ия кръг на Серия А. Така бергамаските останаха без поражение през този сезон, а фриуланите не са губили от първия кръг, когато шампионът Милан надделя с 4:2 над тях. Все пак това реми сложи край на поредицата на гостите от шест успеха, а техният опонент беше в серия от три победи.

След неочаквано спокойни първи 30-ина минути в 36-ата Адемола Луукман все пак откри резултата в полза на гостите, след като се възползва от добра асистенция на Луис Муриел и опъна мрежата с шута си от близко разстояние. Втората част определено предложи по вълнуващ футбол. В 56-ата минута Муриел удвои аванса на своя тим от дузпа, която сам си спечели след нарушение на Дестини Удоджи. В 67-ата минута обаче Жерард Деулофеу върна едно попадение със страхотен пряк свободен удар. Това допълнително мотивира неговия отбор, който се втурна в търсене на поне изравнителен гол и стигна до него в 78-ата минута. Тогава капитанът Роберто Перейра центрира към Неуен Перес, който с глава добута топката във вратата за крайното 2:2.

Така Аталанта е едноличен лидер в класирането с 21 точки, а Удинезе вече е трети с 20 пункта, колкото имат също така Наполи и Милан.

Снимки: Gettyimages