Изумително! Всички в групата на Лацио с равни точки и след четири кръга

Интригата в група “F” на Лига Европа се завърза още повече, след като след изиграването и на двубоите от четвъртия кръг отборите продължават да са с равен актив. Това стана факт, след като и Лацио и Щурм (Грац) направиха 2:2 в Рим, а при същия резултат приключи и мачът между Фейенорд и Мидтиланд по-рано през вечерта. Два “хикса” бяха записани и в предишния кръг седмица по-рано.

Лацио имаше всички предпоставки да надвие Щурм и в края на първото полувреме поведе след точно изпълнена дузпа от Чиро Имобиле.

Напрежението сред футболистите обаче беше много високо и в добавеното време на тази първа част се стигна до блъскане и караници между тях, в резултат на което защитникът на италианците Мануел Ладзари беше изгонен за втори жълт картон.

Австрийският тим се възползва от численото си предимство и в 56-ата датчанинът Вилиам Бьовинг изравни.

Невероятният тази вечер Педро Родригес върна аванса на Лацио в 71-вата, но отново 18-годишният Бьовинг се разписа за крайното 2:2 в 83-тата минута.

Следващият кръг в групата е на 27 октомври.

За 1/8-финалите се класира само първият в крайното класиране, а вторият отива на допълнителен кръг на елиминации, равняващ се на 1/16-финал. Третият се прехвърля в Лигата на конференциите, а последният отпада.

Снимки: Gettyimages