Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Емполи спря устрема на Монца, Антов се завърна в групата на новака

Емполи записа минимален домакински успех с 1:0 над Монца в първия мач от десетия кръг на Серия "А". Така тосканците за първи път спечелиха на своя стадион през сезона и същевременно прекъснаха серията на новака от три победи. Българският национал Валентин Антов отново не игра за гостите, но този път поне беше включен в групата им за двубоя.

“Адзурите” поведоха в резултата още в 11-ата минута, когато Микеле Ди Грегорио направи две спасявания при удар на Мартин Сатриано и рикошет в Лука Калдирола, но беше безпомощен при шута на Николас Хаас. До почивката те имаха няколко възможности да увеличат преднината си, но ги пропиляха. Така например в 25-ата минута изстрел на Матия Дестро беше спрян от гредата. В 51-вата минута при центриране от пряк свободен удар на Лиам Хендерсън топката все пак влезе в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада на Дестро. Малко след това резервата Джулио Донати беше принуден да изчисти топката от голлинията след удар на Томазо Балданци. Това беше и последното голямо положение за домакините. В оставащото време “бианкоросите” наложиха силен натиск, но не стигнаха дори до изравнително попадение. В последните секунди на срещата Николо Ровела от техния състав получи директен червен картон заради разправия с противников играч.

Така Емполи се изстреля до 10-ата позиция в класирането с актив от 11 точки, докато Монца е на 13-ото място с 10 спечелени пункта.

Снимки: Imago