Късно попадение на Торино заличи задна ножица на Дестро

Отборите на Торино и Емполи завършиха наравно 1:1 на “Олимпико Гранде Торино” в ранния неделен мач от деветия кръг на Серия "А". Така “биковете” прекъснаха поредицата си от три загуби, но нямат победа в последните си четири двубоя.

Първото по-интересно събитие в мача дойде още в 11-ата минута, когато главният съдия показа директен червен картон на Антонио Санабрия за настъпване срещу Николо Камбиаги. Франческо Форнеау обаче се консултира с ВАР и реши да промени цвета на картона на жълт. В 23-тата минута Никола Влашич можеше да открие резултата за домакините, но ударът му с глава след плонж срещна гредата. Шест минути по-късно Алексей Миранчук комбинира с Ола Айна и се разписа, но ВАР отмени попадението му заради засада. В 43-тата минута поради същата причина не беше признат гол на съотборника му Санабрия.

Така се стигна до 49-ата минута, когато резервата Матия Дестро изненадващо даде аванс на гостите със задна ножица. Така той вкара гол за шести различен отбор в италианския елит, изоставайки само от Алесандро Матри и Марко Бориело, които са бележили за по седем тима. “Граната” се хвърлиха да търсят изравнително попадение и то дойде точно в 90-ата минута по леко куриозен начин. Тогава Гулиелмо Викарио не се намеси достатъчно добре при центриране на Ян Карамо, а при последвалия опит за изчистване на Себастиано Луперто топката беше блокирана от Саша Лукич и премина голлинията за крайното 1:1.

Така Торино остава на десетата позиция в класирането с 11 спечелени пункта, а Емполи е с две места по-надолу с актив от 8 точки.

Снимки: Gettyimages